جمعه 28 شهریور 1399

پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است

قم – ایرنا – عضو جنبش مردمی مقاومت در جنگ اقتصادی با بیان اینکه پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است گفت: سند ۲۰۳۰، FATF ، سازمان تجارت جهانی WTO از جمله ابزارهای اقتصادی دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه ایران است.

بانک وبیمه | ایرنا | 9 ماه پیش |12/6/2019 3:28:03 PM 3137 بازدید

پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است

محمدمهدی مذهب جعفری در سخنرانی تبیین پس از نمازجمعه قم در مصلای قدس قم، افزود: به دلیل اینکه ایران به تجارت جهانی وصل نیست به همین دلیل اقتصاد ایران ثبات بیشتر و آسیب پذیری کمتری نسبت به تحولات اقتصادی جهان برخوردار است.

وی پیوستن به سازمان تجارت جهانی را هضم شدن در لیبرال دموکراسی دانست و ادامه داد: پیوستن به سازمان تجارت جهای، ضربه پذیری اقتصاد ایران روز به روز افزایش می یابد ولی متاسفانه در روزهای اخیر حرف هایی از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی در کشور گفته می شود.

عضو جنبش مردمی مقاومت در جنگ اقتصادی با بیان اینکه جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایجاد شده است گفت: ابزار این نوع جنگ، پول است ضمن اینکه در این نوع جنگ، تشخیص دوست از دشمن دشوار است.

مذهب جعفری، با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده، ایران قدرت کلیدی آینده جهان است،  گفت: تمدن لیبرال دموکراسی در حال افول است و تنها کشوری که برای الگوی اداره جهان نرم افزار و حرف متفاوتی دارد ایران است.

وی با بیان اینکه جنگ تجاری، ارزی و منابع از جمله ابعاد جنگ تمام عیار اقتصادی است، ادامه داد: آمریکا به پشتوانه دلار بدون پشتوانه، به جنگ ارزی با کشورها رفته است و با کاهش ارزش دلار، ارزش سایر واحدهای پولی را کاهش داده است.

مذهب جعفری با بیان اینکه ارزش ریال به سه عامل طلا، ارزهای خارجی و اوراق بهادار وابسته است گفت: به ازای هر ریال ایران باید مقداری معین طلا در بانک مرکزی به عنوان پشتوانه وجود داشته باشد، که این چنین نیست.

وی ادامه داد: اکنون ذخیره ارزی بانک مرکزی به عنوان پشتوانه پول ملی تبدیل شده است و این اعتماد به غرب و عدم اصلاح ساختار پولی کشور موجب شده است تا ارزش ریال در اختیار آمریکا قرار گیرد.

عضو جنبش مردمی مقاومت در جنگ اقتصادی، با بیان اینکه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا از پیچیدگی بسیاری برخوردار است، گفت: آمریکا سلاح ارزی را طی سال های اخیر طراحی کرده است که از این سلاح علیه اقتصادی کشورهای مختلف از جمله ایران استفاده می کند.

وی ادامه داد: اگر قدرت دلاری امریکا با ارتقای ارزش ریال را بشکنیم، شبکه دشمنان اقتصادی علیه ملت ایران ناکارآمد خواهد شد.

مذهب جعفری با بیان اینکه افرادی در کشور هستند که مانع از ایجاد مقاومت اقتصادی در مقابل حملات اقتصادی کشور هستند گفت: برخی افراد در مراکز حساس و تصمیم ساز مالی در حال اقدام هایی هستند که مغایر با سیاست های تعیین شده رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: بانک مرکزی در نوسان های اقتصادی سال های اخیر، ۸۰ تن طلا و میلیون های دلار که به سختی وارد کشور شده بود با بی تدبیری وارد بازار کردند و دشمن با جمع آوری این طلا و دلارها از بازار، کشور را با کمبود شدید این ۲ پشتوانه مهم ریال مواجه کرد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان