شنبه 17 خرداد 1399

محدودیت اعتبارات از دستگاه‌های اجرایی سلب مسئولیت نمی‌کند

اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان گفت: محدودیت‌های اعتباری به هیچ عنوان از دستگاه‌های اجرایی برای انجام وظایف ذاتی آنها سلب مسئولیت نمی‌کند.

انرژی | ایرنا | 7 ماه پیش |10/21/2019 6:41:01 PM 1226 بازدید

محدودیت اعتبارات از دستگاه‌های اجرایی سلب مسئولیت نمی‌کند

به گزارش ایرنا امید حاجتی روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از منابع مالی و اعتبارات کشور در سطح ملی مدیریت می شود، افزود: اینکه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی با نوشتن یک نامه و ارسال آن به استاندار بخواهند، نبود و یا محدودیت بودجه دستگاه متبوع خود را بهانه ای برای سلب مسئولیت بدانند، باید گفت که به هیچ عنوان چنین موضوعی قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه در قانون بودجه ظرفیت های بسیار مناسبی در سطح ملی برای جذب اعتبارات وجود دارد، گفت: در این رابطه نیاز است دستگاه های اجرایی با تلاش بیشتری به دریافت این منابع اقدام کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ادامه داد: در هر صورت اگر اقدام لازم برای انجام وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی صورت نگیرد، آنها مسئول توسعه نیافتگی استان هستند.

وی گفت: از این پس یکی از شاخص های ارزیابی ادارات در خوزستان استفاده از ظرفیت های موجود در قانون بودجه است و بر اساس میزان عملکرد آنها امتیاز دریافت خواهند کرد.

او ادامه داد: به همین منظور ماهیانه در شورای برنامه ریزی، عملکردها در رابطه با اقدامات و تلاش ها برای جذب این منابع مورد بررسی قرار می گیرد.

پرداخت مطالبات عقب افتاده بخش خصوصی پیش از اقدام قضایی

حاجتی در ادامه به راهکار دولت برای تسویه بدهی دستگاه های اجرایی به اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که امروز در زمینه مطالبات بخش خصوصی با آن روبه رو هستیم، بدهی های سنوات گذشته است و این موضوع باعث صدور آرای سنگین از سوی محاکم قضایی شده است.

وی افزود: اما در سال های اخیر، دولت برای پرداخت این بدهی ها اقدام به اختصاص اسناد تسویه کرده که می تواند به کاهش این مطالبات کمک بسیار زیادی کند.

وی یادآور شد: اگر دستگاهی بدهی قطعی شده ای به بخش خصوصی داشته و او نیز به بانک و یا امور مالیاتی بدهکار باشد؛ می تواند از این ظرفیت به وجود آمده در قانون بودجه استفاده کند.

معرفی دستگاه های بی تفاوت به اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با بیان اینکه ۳۰ پروژه شاخص استان با عنوان پروژه های اقتصاد مقاومتی تعیین شده، گفت: بعضی از این پروژه ها با موانعی رو به رو هستند که اجرای آنها را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی افزود: در صورتی که این پروژه ها همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم کنند و دستگاه های اجرایی با بی تفاوتی با آنها برخورد کنند، نام چنین دستگاه هایی در جلسه آینده شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد آن هستیم که به موضوع سرمایه گذاری در خوزستان  توجه خاصی صورت نمی گیرد و این اهداف و برنامه ریزی های دولت را با مشکلاتی روبه رو کرده است.

عملکرد ضعیف خوزستان در استفاده از اسناد تسویه خزانه

مدیرکل اقتصاد و دارایی خوزستان نیز با بیان اینکه منابع دولت در حوزه اسناد تسویه خزانه در پارسال گلوبال بوده ، گفت: باوجود اینکه دیگر استان های کشور از این ظرفیت به خوبی استفاده کردند اما متاسفانه خوزستان در این بخش عملکرد ضعفی داشته و دستگاه های اجرایی تنها موفق به جذب پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از این منابع شدند.

محسن کاویانی ادامه داد: از دستگاه های اجرایی خوزستان خواسته می شود که در این زمینه وقت بیشتری بگذارند تا با توجه به گذشت ۶ ماه از سال، بتوانیم سهم بیشتری از این منابع را به خوزستان اختصاص دهیم.

بر اساس این گزارش، مرداد امسال با اذن رهبر معظم انقلاب ، دولت جذب اسناد خزانه مربوط به قانون بودجه سال ۹۷ را تا شهریور امسال تمدید کرد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان