شنبه 17 خرداد 1399

پاسخ ابرقدرت‌ها را در حوزه سایبری و سیاسی به خوبی پاسخ دادیم

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در حوزه سایبری و سیاسی برای اولین بار در مقیاس بین المللی پاسخ ابرقدرت‌ها را دادیم تا نتوانند از گزینه‌های روی میز خود استفاده کنند.

بازار | ایرنا | 7 ماه پیش |10/21/2019 5:22:51 PM 1304 بازدید

پاسخ  ابرقدرت‌ها را در حوزه سایبری و سیاسی به خوبی پاسخ  دادیم

سردار سرتیپ غلامرضا جلالی روز دوشنبه در حاشیه نشست خبری به خبرنگار ایرنا گفت: در حوزه سایبری و سیاسی کشور به یک پایداری دست یافته که این حرکت یک نقطه عطفی برای کشور به شمار می رود و از این رو کاری کردیم تا دشمنان به حوزه غیرفعال تغییر جهت دهند.

وی گفت: این رویه نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران در این حوزه ها هوشیاری و سرعت عمل داشته و از طرفی تمامی دستگاه‌ها در حوزه پدافند غیرعامل بطور هماهنگی به خوبی عمل کرده اند.

 رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: در سال گذشته توانستیم آمادگی دستگاه‌های اجرایی را در حوزه پدافند غیرعامل با کمک آموزش های تخصصی ارتقاء‌دهیم و در سال آتی هم جزو برنامه ها است که در حوزه های مختلف این سطح ارتقاء را حفظ کنیم.

جلالی گفت: کشور درگیر جنگ اقتصادی تمام عیار است و این درگیری ابعاد مختلفی دارد و دو الزام اصلی دارد که باید ابتدا ابزارهای این درگیری ها و اولویت های آن را بشناسیم، برای نمونه اینکه چگونه دشمنان پول را تبدیل به سلاح می کنند و یا در مسایل بانکی چگونه از اعمال حاکمیتی استفاده می کنند، ‌ راهبردهای آنها چیست و توافقاتی که در این میان انجام می دهند به چه نحوی است؟ این موارد را باید شناسایی کرد.

وی اظهارداشت: گام دوم برای کشور این است که یک نقشه دفاعی داشته باشیم و برنامه جامعه ای در این زمینه ارایه دهیم. در این راستا حفاظت از معیشت مردم،  اقلام اساسی،  کالا و حفظ حکومت است که براین اساس ملاحظاتی داشتیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: طی جلسه با وزیر اقتصاد این برنامه ها تشریح شد و همین موضوع تهدیدات سایبری را برای بانک مرکزی جهت حفظ روابط پولی کشور و همچنین حفظ قدرت خرید مردم باید داشته باشیم و پرداختن به حفظ رمزهای بانکی و ثبات قیمتها در حوزه جنگ اقتصادی از جمله فعالیت های پدافند غیرعامل است.

سردار جلالی تصریح کرد: حفظ ثبات ارز نیز از کارهای پدافند غیرعامل است که تا کنون بانک مرکزی توانسته در این راستا خوب عمل کند.

وی گفت: با دولت در خصوص سند پدافند غیرعامل اقتصادی به توافق رسیدیم و این سند در ۱۴ حوزه اقتصادی تنظیم شده و مطالعات درست و دقیق علمی و پژوهشی در این خصوص انجام شده و مانیتور یا نمایشگری در این خصوص طراحی شده که بتوان نوسانات پولی و ارزی را در این صفحه رصد و کنترل کنیم و قرار است این طرح به وزیر اقتصاد ارایه تا نظرات نهایی از سوی آنان بررسی و اجرایی شود.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان