شنبه 17 خرداد 1399

سامانه سککوک به توسعه صادرات واحدهای تولیدی اصفهان کمک می‌کند

اصفهان- ایرنا - مدیرعامل سامانه کشوری کسب و کار (سککوک) گفت: سامانه سککوک با توجه به صنعتی بودن اصفهان به توسعه صادرات واحدهای تولیدی آن کمک می‌کند.

بازار | ایرنا | 7 ماه پیش |10/20/2019 6:25:11 AM 2292 بازدید

سامانه سککوک به توسعه صادرات واحدهای تولیدی اصفهان کمک می‌کند

سککوک، توسط سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران در راستای ارتقا و تسهیل تعاملات داخلی و بین المللی راه اندازی شد و مزیت های رقابتی این سامانه، به‌کارگیری و ارائه روش‌های مدرن ارتقای بازار با مدیریت زنجیره تامین، به‌کارگیری موثر الگوهای گردش اعتباری و ارائه روش‌های مدرن تامین مالی زنجیره تامین و ارائه روش‌های مدرن مدیریت لجستیک است.
خدمات عمومی این سامانه، ارائه محصولات و خدمات هر عضو از طریق ویترین مجازی اختصاصی، خدمات بازاریابی و ارتقای فروش، خدمات مبتنی بر رایانش ابری، خدمات آموزشی و ارتقای مهارت و خدمات مشاوره‌ای است.

فردوس باقری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصفهان با بیش از 9 هزار واحد صنعتی نقش مهمی در صادرات کشور دارد و سامانه سککوک می تواند در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم ظالمانه، فرصت‌های بسیاری را برای توسعه صادرات در اختیار این واحدها قرار دهد.

وی با بیان اینکه امکان فعالیت واحدهای تولیدی اصفهان در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدمات در سامانه سککوک فراهم شد، اظهار داشت: بانک ملی آمادگی خود را برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی این استان در سامانه مذکور اعلام کرده است.

باقری با اشاره به اینکه سامانه سککوک، فرایندهای تولید از تامین مواداولیه تا فروش و عرضه را به مانند یک زنجیره بهم پیوسته، معرفی و از طریق "برات"، امکان تبادلات مالی آن را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: این سامانه، زمینه توسعه تجارت الکترونیک به ویژه در عرصه منطقه و بین الملل و شرایط تحریم ها را تسهیل می‌کند.

برات یک سند تجاری است که از طرف طلبکار صادر و برای شخص بدهکار ارسال می شود و در صورت تایید آن توسط بدهکار، وی متعهد می‌شود در سررسید معین، مبلغی در وجه یا حواله کرد شخص ثالثی پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه سککوک با هدف ارتقای تولیدات داخلی، تولید ناخالص ملی کشور و مدیریت منابع راه اندازی شد، گفت: از مهر سال گذشته تا کنون این سامانه در 29 استان معرفی و راه‌اندازی شد و 6 هزار و 400 عضو با 120 میلیارد تومان تراکنش مالی دارد.

باقری با بیان اینکه تاکنون چند جلسه معرفی و مذاکره درباره سککوک با مسئولان و فعالان اقتصادی اصفهان برگزار شد، اضافه کرد: این سامانه مزیت‌هایی مانند کاهش هزینه‌ها و زمان تامین مالی، ابزارهای توسعه بازار، تقویت سرمایه در گردش بنگاه‌ها و تهاتر دارد و موجب انسجام بین واحدهای تولیدی و صنعتی و نظام بانکی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر بنگاه‌های اقتصادی کشورمان در بن بست تامین سرمایه در گردش قرار گرفته اند، تصریح کرد: اگر این بنگاه ها، روش تامین مالی خود را تغییر دهند و از بانک‌ها در این زمینه مطالبه‌گری کنند، مشکلات آنها حل می‌شود.

باقری افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی می‌توانند با استفاده از سامانه سککوک، نظام بانکی کشور را متقاعد کنند که نظام روش مالی را متحول و از روش‌های سنتی خارج کند.

این کارشناس تاکید کرد: اگر همه چیز در نظام بانکی کشور مانند تضمین نامه ها وابسته به وسائل سنتی مانند سند مِلکی باشد، صورت مالی بانک‌ها پر از املاک منجمد خواهد بود که هیچ فایده‌ای برای اقتصاد کشور ندارد و بهتر است به جای این روش ها، اجازه دهیم که سرمایه در گردش فقط وارد کار تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تهاتر کالا در فضای بین‌ المللی پیشنهادی به وزارت اقتصاد و بانک مرکزی ارائه شد تا موضوع بازگشت ارز صادرکنندگان نیز حل شود که منتظر تاییدیه نهایی آن هستیم.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، 9 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه 221 هزار میلیارد ریال و اشتغال 263 هزار نفر، حدود 840 معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال و حدود 180 هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.

در چهار ماه نخست سال جاری  ۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تن کالا از اصفهان به خارج کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۷ درصد و از لحاظ ارزش ۱۷۵ درصد رشد داشته است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان