شنبه 17 خرداد 1399

قول مساعد استاندار بصره برای اصلاح مسیر شلمچه تا تنومه در عراق

آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: استاندار بصره از اختصاص ۱۰ میلیون دلار برای احداث جاده شلمچه تا تنومه و ساماندهی کامل این مسیر خبر داده است.

صنعت و معدن | ایرنا | 7 ماه پیش |10/18/2019 10:45:27 PM 2201 بازدید

قول مساعد استاندار بصره برای اصلاح مسیر شلمچه تا تنومه در عراق

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی جمعه در جلسه ستاد اربعین در خرمشهر گفت: حدود ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر از طول مسیر شلمچه تا تنومه مشکل زیرساختی جدی دارد و این موضوع در نشست اخیر با استاندار بصره مطرح و قرار بر این شد طرح احداث و ساماندهی این جاده از سوی طرف عراقی اجرا شود.وی اظهار داشت: استاندار بصره از پیمانکاران درخواست همکاری کرده و برای احداث جاده شلمچه تا تنومه و همچنین احداث پایانه مرزی در عراق قول مساعد داد.

شریعتی افزود: علاوه بر این جاده چذابه تا العماره نیز مشکل دار است و این جاده نیز نیاز به تعمیر و اصلاح دارد اما اولویت کاری با جاده شلمچه - تنومه است چون راههای دیگر طولانی تر و پرهزینه تر است لذا انجام ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر تا تنومه مقرون به صرفه‌تر و منطقی‌تر است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شلمچه و چذابه ۲ مرز جمهوری اسلامی از دیرباز قداست خود را داشته و در قدم به قدم خاک این مرزها خون شهدا ریخته شده گفت: امسال به رغم افزایش جمعیت زائران نظم و انضباط در برنامه نیروی انتظامی نیز بهتر از سال های گذشته برقرار شده است.

شریعتی با اشاره به تردد ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو در ایام اربعین به سمت ۲ مرز شلمچه و چذابه گفت: مدیریت ۲۲۹ هزار خودرو به شلمچه و ۱۳۰ هزار خودرو تا چذابه با کمترین گره ترافیکی از سوی پلیس کار بسیار ارزشمندی بود که صورت گرفت .

وی ادامه داد: امسال به دلیل برداشته شدن روادید نگرانی‌هایی وجود داشت اما با تلاش بی وقفه همه اعضای ستاد اعم از نیروهای انتظامی و نظامی، مرزبانی و دستگاههای ذیربط خوشبختانه هیچگونه مشکلی برای تردد زائران پیش نیامد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این نشست نیز از تردد یک میلیون و ۵۱۷ هزار نفر از مرز شلمچه خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این رقم به ۲ میلیون نفر برسد.

کورش مودت افزود: به منظور تامین آب آشامیدنی درآن سوی مرز روزانه پنج دستگاه آبرسانی سردخانه دار به شلمچه عراق ارسال می شود.

وی به صدور کارت های تردد اربعین امسال اشاره کرد و گفت: امسال کارتهای تردد با کمی تاخیر برای عوامل صادر شده و پیشنهاد می شود که صدور کارت ها استانی شود.

مودت در ادامه گفت: امسال با توجه به اعمال ممنوعیت تردد موتوسیکلت و سه چرخه‌ها در مرز شلمچه نظم و امینت پایداری برقرار شد و هیچگونه مشکلی پیش نیامد.

 در هفته گذشته عرض کم جاده شلمچه عراق تا تنومه موجب کندی تردد زائران در این گذرگاه مرزی شد.

 فرماندار خرمشهر درباره این مشکل به خبرنگار ایرنا  گفته بود: بیشترین مشکل در تردد زائران در مرز شلمچه عراق ناشی از  مشکل زیرساختی در خاک عراق است، با توجه به اینکه مسیر ۱۲ کیلومتری شلمچه تا تنومه عراق با عرض کم فاقد شانه است،  لذا تردد اتوبوس های حامل زائران با کندی در این مسیر تردد می کنند و زائران گاه ناچار شده اند این مسیر ۱۲ کیلومتری را پیاده طی کنند.

 بیش از ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت خرمشهر تا پایانه شلمچه به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

 حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان