سه شنبه 6 اسفند 1398

واسطه‌ها در سایر کشورها چگونه عمل می‌کنند؟

در اقتصادهای پیشرفته دلالی و واسطه گری شغلی قانونی و اثرگذار در بخش خدمات تعریف می‌شود. به‌گونه‌ای که علاوه بر تسهیل جریان اقتصاد و ایجاد ارتباط میان تولید‌کننده و توزیع کننده، اعتماد ساز و محل رجوع مشتریان هم هستند.

بازار | اقتصاد آنلاین | 6 ماه پیش |8/18/2019 6:34:25 AM 1382 بازدید

واسطه‌ها در سایر کشورها چگونه عمل می‌کنند؟

 این یعنی دلالی حرفه‌ای پذیرفته شده و صاحب جایگاه در اقتصاد است. در اینجا به نقش واسطه‌ها و دلال‌ها و تأثیرات مثبت فعالیت‌های آنها در سه کشور ایالات متحده امریکا، لندن و دوبی می‌پردازیم. بازار مسکن، بورس و بیمه سه حوزه‌ای است که کارکرد حضور این افراد را بخوبی نمایان می‌کند.

لندن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، واسطه‌گران EDGE در لندن، شاخه‌ای از واسطه‌گران و دلالان گروه EDGE هستند که در سرتاسر اروپا خانواده‌ای بزرگ هستند. EDGE یک واسطه‌گر امور بیمه است. EDGE لندن نیز یک واسطه‌گر بیمه است و به‌طور تخصصی در امور بیمه تجارت دریایی فعالیت می‌کنند و یک مجموعه بزرگ، شناخته شده و قانونی است. تمام فعالیت‌های این مجموعه از قوانین داخلی کشورهای اروپایی و قوانین بین‌الملل تبعیت می‌کند. کار اصلی EDGE حفظ و صیانت از اطلاعات شخصی مشتریان و ارائه مشاوره به آنها است یعنی اینکه اطلاعات مشتریان هرگز در اختیار فرد (مجموعه) سوم قرار نمی‌گیرد. سیستم کسب و ذخیره اطلاعات مشتریان در این مجموعه هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت آنلاین طراحی شده است. پس از کسب این اطلاعات، واسطه‌گران EDGE به مشتریان خود در زمینه انواع بیمه و شرکت‌های مختلف مشاوره داده و آنها را در این زمینه راهنمایی می‌کنند و بدین‌ترتیب میان مشتریان و ارائه دهندگان بیمه ارتباط برقرار می‌کنند.

این اقدام آنها نه تنها موجب رونق کسب و کار شرکت‌های بیمه می‌شود بلکه در نهایت فعالیت‌های این مجموعه زمینه گردش پول در کشور و رونق اقتصادی را فراهم می‌کند.

 ایالات متحده امریکا

در ایالات متحده امریکا، واسطه‌گری و دلالی شغلی قانونی محسوب می‌شود. شاید به‌همین دلیل است که نه تنها شغل پرطرفدار و حتی می‌توان گفت شغل پردرآمدی هم هست که توانسته تا اندازه زیادی به رونق اقتصاد امریکا در بخش‌های مختلف کمک کند. واسطه‌گرها و دلال‌ها همه جا هستند اما در دو بازار مسکن و بورس بیش از همه حضورشان محسوس است. اگر شما بخواهید وارد بازار بورس شوید حتماً باید در سایت‌های معتبری که توسط آژانس‌های واسطه‌گری راه‌اندازی و اداره می‌‌شوند ثبت‌نام کرده و از این طریق با کارگزار بورس خود، خواه ناخواه آشنا می‌‌شوید. این سایت اطلاعات شخصی شما را دریافت کرده و درصدد اطمینان از این موضوع است که در حساب شما پول برای ورود به بازار بورس وجود دارد. پس از دریافت اطلاعات شخصی و اطمینان از حساب شخصی و عدم وجود سوءپیشینه، کارگزار یا همان واسطه‌گر (دلال) با شما تماس می‌گیرد و پس از ارائه اطلاعات درباره سازوکار خرید و فروش سهام در بازار بورس، شما را با مراحل این فرآیند آشنا کرده و در خرید و فروش سهام، فرآیندهای انتقال و گردش پول کمک‌تان می‌کند. در واقع کارگزاران بورس، پلی میان خریدار و فروشنده هستند. آنها سیستم کامپیوتری و آنلاین برای ثبت و ذخیره اطلاعات شخصی مشتریان خود ایجاد می‌کنند، به آنها درباره چگونگی فرآیند خرید و فروش و عرضه‌های مختلف سهام مشاوره می‌دهند، فرآیند انتقال پول میان فروشنده و خریدار را تسهیل می‌کنند و در حقیقت پلی میان عرضه‌کننده و خریدار سهام هستند. نتیجه فعالیت آنها، رونق بازار بورس و در نهایت رونق اقتصاد کشور یعنی ایالات متحده امریکا است.

امارات متحده عربی (دوبی)

در امارات متحده عربی (دوبی) بازار معاملات ملکی بسیار داغ است. هرچند مطابق با قانون این کشور، همه معاملات ملکی باید دارای مجوز و تحت نظر قانون باشند، اما برخی از آنها هم بدون مجوز قانونی فعالیت می‌کنند از این‌رو باید در انتخاب اینکه به سراغ کدام یک از آنها رفت، دقت بسیار کرده و از کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه کمک گرفت. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که یافتن معاملات ملکی معتبر در دوبی کار چندان سختی نیست زیرا برخی از آنها چنان به شهرت رسیده و خوش‌نام هستند که یافتن و اعتماد به آنها بسیار ساده به‌نظر می‌رسد، بویژه که در دوبی بازار خرید و فروش املاک در عرصه بین‌الملل بسیار داغ است. رابطه میان خرید و فروش ملک و جذب و تشویق سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی به ساخت یا خرید ملک در امارات متحده عربی رابطه‌ای کاملاً دوسویه و حتی می‌توان گفت پیچیده است. نقش اصلی در جذب سرمایه‌گذار و خریدار ملک بر عهده سیاستگذاران است اما نمی‌توان نقش دلالان و واسطه‌گران را در این فرآیند دست‌کم گرفت. نحوه برقراری ارتباط این دلالان با مشتریان خود، چگونگی اقناع آنها به خرید ملک، ایجاد ارتباط میان آنها و خریدار، توانایی چانه‌زنی برای برقراری معامله به‌صورت قانونی، ایجاد اطمینان و اعتماد در خریداران و ارائه سناریوی آینده برای آنها، از جمله عواملی است که نقش این دلالان و واسطه‌گران را در بازار مسکن امارات متحده عربی بسیار پررنگ می‌کند. این موضوع زمانی دارای اهمیت دوچندان می‌شود که بدانیم بازار مسکن با توجه به شرایط اقلیمی، جمعیتی و آب و هوایی امارات متحده عربی، از مهم‌ترین بازارها بوده و نقش کلیدی در اقتصاد این کشور دارد. هرچند سازوکارهای قانونی و سیاستگذاری در چگونگی عمل و نقش دلالان و واسطه‌گران مسکن بسیار مهم است اما در مجموع باید دانست که بدون وجود این دلالان، امارات متحده عربی شاهد رشد و رونق اینچنینی در بازار مسکن بویژه در سطح بین‌المللی نمی‌بود. پر واضح است که فعالیت واسطه‌گران در جذب سرمایه‌گذار، خریدار خارجی و در نهایت رشد اقتصادی این کشور مؤثر بوده است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان