سه شنبه 6 اسفند 1398

اقتصاد مقاومتی اعمال ریاضت و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست

اصفهان - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی ها، حصار کشی به دور خود، اعمال اقتصاد ریاضتی و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست.

کسب و کار | ایرنا | 6 ماه پیش |8/15/2019 9:00:49 PM 2058 بازدید

اقتصاد مقاومتی اعمال ریاضت و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست

فرهاد دژپسند عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان در استانداری افزود: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی افراد، اقتصاد پویایی است که توسعه درون زا و برون زا را مد نظر قرار دارد و تعامل با اقتصاد جهان به منظور دست یابی به فناوری های نوین، افزایش تولید و صادرات محصولات ملی و بالابردن سهم کشور در بازارهای بین المللی را دنبال می کند. 

وی با اشاره به این که تاکیدات، رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهترین پشتیبان این راهبرد است، اظهارداشت: در اقتصاد مقاومتی استفاده از تمام ظرفیت ها برای جهش اقتصادی مورد تاکید است و برای تسریع در تحقق این هدف، استفاده از توانایی های علمی و شرکت های دانش بنیان مورد توجه جدی قرار دارد. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که اقتصاد مقاومتی، برتر شدن اقتصاد کشور در منطقه را هدفگذاری کرد، گفت: این نوع اقتصاد، افزایش تاب آوری اقتصاد در مواجه با هجمه های بیرونی را افزایش می دهد و موجب پویایی، مانایی و روزآمدی اقتصاد کشور می شود. 

دژپسند از اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبردی منطقی و پرتحرک برای اجرای برنامه های بلند مدت جهت رسیدن به اقتصادی پویا و تاثیرگذار در توسعه کشور نام برد و اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی، راهبردی جامع، پویا و مانایی است که همه نیازها در آن دیده شده است و می تواند آینده کشور را تضمین کند. 

وی از صنعت، کشاورزی و آب به عنوان بخش های تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی نام برد و بیان کرد: این دستگاه‌ها در کنار بخش‌های علم و فناوری برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ماموریت های سنگینی برعهده دارند.      

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه اصفهان صنعتی ترین استان کشور است، گفت: اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در این خطه وضعیت مشخص دارد و چنانچه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی این استان خوب کار کند می تواند الگویی موفق برای سایر استان ها باشد. 

وی ادامه داد: اصفهان در بسیاری از زمینه‌ها کارنامه خوب و قابل قبولی داشته است و به یقین در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه درخشانی خواهد داشت. 

 جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان روز پنجشنبه به ریاست استاندار اصفهان و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در استانداری اصفهان برگزار شد و مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و دستگاههای اجرایی استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت. 

 وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم نیاز است تا اجرای سیاست‌های تحقق اقتصاد مقاومتی که در اواخر سال ۹۲ ابلاغ شده را با قدرت بیشتری پیگیری کنیم. 

فرهاد دژپسند افزود: امروز در جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی  پیشنهادهای خوبی برای کاهش مشکلات مالی بنگاههای اقتصادی کوچک و بزرگ در بخش های گمرک، امور مالیاتی و بانکی ارائه و مقرر شد مورد بررسی قرار گیرد و در جلسات آینده مطرح شود.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به عنوان وزیر معین استان اصفهان منصوب شده است. 

۲۰۹۳ /۶۰۲۶/    

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان