سه شنبه 6 اسفند 1398

۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های تکاب تخصیص یافت

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: امسال بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های عمرانی، کشاورزی، آموزشی، بهداشتی و خدماتی این شهرستان تخصیص یافته است.

بازار | ایرنا | 6 ماه پیش |8/15/2019 3:19:40 PM 2240 بازدید

۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های تکاب تخصیص یافت

محمود زمانی روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی تکاب با اشاره به افزایش ۳۹ درصدی اعتبارات عمرانی این شهرستان نسبت به سال گذشته، افزود: این میزان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، توازن استانی و سه درصد درآمدهای نفت و گاز به تکاب اختصاص یافته است که ۴.۵ درصد کل اعتبارات استانی را شامل می‌شود.

وی اظهار داشت: این اعتبارات برای اجرا و تکمیل بیش از ۸۰ طرح جدید و نیمه‌تمام در بخش‌های مختلف از جمله آسفالت جاده‌ها و بهسازی محورهای بین شهری و روستایی، توسعه آبیاری تحت فشار، بازسازی و بهسازی شبکه آب و برق روستاها، تجهیز و احداث سالن های ورزشی و احداث مراکز بهداشت روستایی هزینه خواهد شد.

فرماندار تکاب بیان کرد: در این فصل از اعتبارات همچنین برای احداث مدارس در روستاها، توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای، کارگاه فرش دستباف، هوشمندسازی و ایجاد سامانه گرمایشی استاندارد برای مدارس روستایی، مرمت آثار تاریخی و توسعه و بهبود زیرساخت‌های گردشگری از جمله راه‌های دسترسی به اماکن طبیعی و تاریخی، تامین آب شرب روستاها و مساکن مهر و لایروبی رودخانه‌ها پیش‌بینی شده است.

«زمانی» با بیان اینکه مدیران و روسای ادارات باید به صورت جدی و سریع، جذب سهم اعتبارات تکاب را از ادارات‌کل استانی پیگیری کنند، ادامه داد: افزایش اعتبارات این شهرستان با هدف رسیدن به توسعه متوازن در ابعاد مختلف صورت گرفته است و در اجرای طرح‌های توسعه‌ای باید رویکرد ایجاد اشتغال با پیوست فرهنگی و اجتماعی و ارتقا به شاخص‌های متوسط استانی مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی طرح‌های عمرانی پیشنهادی خود برای توسعه شهرستان را برای تخصیص اعتبار در مرحله دوم امسال در قالب برنامه عملیاتی تدوین و ارائه کنند.

فرماندار تکاب با اشاره به توجه ویژه دولت برای محرومیت‌زدایی از این شهرستان بیان کرد: تکاب به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان پایلوت توسعه در کشور انتخاب شده و از این رو اعتبارات و تسهیلات ویژه‌ای برای رفع محرومیت و ارتقای شاخص‌ها و بهبود زیرساخت‌های این شهرستان تخصیص خواهد یافت.

زمانی اظهار داشت: نخستین جلسه توسعه شهرستان تکاب به زودی تشکیل خواهد شد و لازم است مدیران و روسای ادارات برای دادن پیشنهاد و اجرای طرح‌های توسعه‌ای آمادگی داشته باشند و گزارش‌های عملیاتی خود را ارائه کنند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت و دارا بودن ۲ بخش مرکزی و تخت سلیمان و ۱۰۲ روستا در منطقه‌ای کوهستانی و سخت‌گذر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و سال هاست که با وجود ظرفیت‌های عمده در بخش معادن و گردشگری و کشاورزی از محرومیت در بخش زیرساخت‌ها به ویژه محورهای مواصلاتی رنج می‌برد.

وضعیت نامناسب جاده‌ها از عمده‌ترین مشکلات تکاب و بهبود و ساماندهی محورهای مواصلاتی، تکمیل بیمارستان جدید و افزایش امکانات و تجهیزات درمانی از مهمترین مطالبه‌های اهالی این شهرستان است.

سال گذشته تکاب از سوی وزارت کشور به عنوان یکی از ۳۱ شهر محروم و کم‌برخوردار کشور معرفی و سند توسعه این شهرستان نیز تهیه و تدوین شد.

۷۵۱۴/ ۳۰۲۰/۳۰۷۲

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان