یکشنبه 6 بهمن 1398

خراسان شمالی در ردیف آخرین استان‌ها در وصول مالیات

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: این استان از نظر میزان وصول مالیات در ردیف چند استان آخر کشور قرار دارد.

کسب و کار | ایرنا | 5 ماه پیش |8/13/2019 11:01:38 PM 1876 بازدید

خراسان شمالی در ردیف آخرین استان‌ها در وصول مالیات

به گزارش ایرنا یوسف یعقوبی نژاد روز سه شنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی که به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار صورت گرفت، با اشاره به روزآمد شدن هر ماهه میزان وصول مالیات، اظهار داشت: این امر باعث می شود رتبه استان هر ماه در حال تغییر باشد.
وی میزان وصولی مالیات در چهار ماهه نخست امسال در این استان را هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این در حالی است که در مجموع سال گذشته ۲ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال مالیات در استان وصول شده بود.
یعقوبی نژاد با اشاره به آماده نبودن زیرساخت های مالیاتی در استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای طرح جامع مالیاتی و کامل شدن بانک اطلاعاتی در چند سال گذشته، امید است که این امر در فراهم سازی زیرساخت ها در آینده نزدیک بسیار تاثیرگذار باشد.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی در ادامه از اجرای طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم‌ و عوارض مالیاتی مودیان تا پایان مهرماه به عنوان یک فرصت طلایی برای پرداخت جرائم بدون اعمال نظر و وضعیت پرداخت مالیات اشخاص خبر داد.

تشکیل شورای زکات در بیش از ۶۰ درصد روستاهای خراسان شمالی
به گزارش ایرنا مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی نیز به همین مناسبت در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان، با ارائه گزارشی گفت: تاکنون شورای زکات در بیش از ۶۰ درصد روستاهای استان تشکیل شده است.

مجید الهی راد، با اشاره به جمع آوری ۱۰۶ میلیارد ریال زکات طی سال گذشته در این استان، اظهار داشت: در چهار ماهه امسال نیز رشد خوبی در جمع آوری زکات در استان داشته ایم.
وی با اشاره به سکونت ۵۰ درصد مددجویان این نهاد در مناطق محروم، خاطرنشان کرد: خراسان شمالی در بحث محرومیت در انتهای جدول کشوری قرار دارد.
وی از اشتغال و توانمندسازی مددجویان با اجرای طرح راهبری شغلی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های این نهاد یاد کرد و افزود:  در این راستا افرادی که به عنوان متخصص با استفاده از تسهیلات امداد به خودکفایی و تخصص رسیده اند به عنوان راهبر با مددجو همراه می شوند تا آموزش های لازم را ارائه دهند.
الهی راد با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد، یادآور شد: این تعداد شامل ۵۰۰ واحد روستایی و ۲۵۰ واحد شهری می شود.
وی گفت: در جریان سیل امسال افزون بر ۲ هزار واحد مسکن مددجویان این نهاد دچار خسارت شد که از این تعداد هزار و ۴۶۷ واحد در سامانه بنیاد مسکن ثبت شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی با اشاره به حمایت ۲۵ هزار حامی از ایتام و فرزندان محسنین زیر پوشش این نهاد اظهار داشت: سال گذشته افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال میزان کمک های حامیان بود.
وی گردش مالی صندوق امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در سال گذشته را هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تمامی مستمری مددجویان از محل این صندوق پرداخت می شود.
الهی راد با اشاره به فعالیت ۸۲ مرکز نیکوکاری در استان، خاطرنشان کرد: هم اینک این مراکز در بیشتر نقاط استان راه اندازی شده است.
کمیته امداد خراسان شمالی افزون بر ۴۵ هزار خانوار را با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر زیر پوشش دارد.

ط/۵۱۳۲

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز