شنبه 17 خرداد 1399

نبود میدان عرضه، عامل افزایش قیمت گوشت و مرغ در دماوند است

تهران – ایرنا - رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران با بیان اینکه نبود میدان عرضه دام و طیور یکی از عوامل مهم وجود اختلاف قیمت گوشت و مرغ شهرستان دماوند نسبت به سایر شهرهای اطراف است، گفت: دست‌های پشت پرده مانع ایجاد میدان عرضه دام و طیور در دماوند شده است که نیازمند پیگیری دستگاه های متولی است.

صنعت و معدن | ایرنا | 9 ماه پیش |8/13/2019 9:59:54 PM 2994 بازدید

نبود میدان عرضه، عامل افزایش قیمت گوشت و مرغ در دماوند است

به گزارش ایرنا، بهمن حسن بیگی روز سه شنبه در جلسه کارگروه مشترک کمیته تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان دماوند که با حضور اعضای کارگروه در فرمانداری دماوند برگزار شد با اشاره به افزایش قیمت گوشت و مرغ در شهرستان دماوند نسبت به سایر شهرستان ها، اظهار داشت: یکی از نیازهای شهرستان در کاهش قیمت این دو کالا، احداث میدان عرضه دام و طیور است که از سالهای گذشته این مهم مورد پیگیری قرار گرفت ولی همچنان به نتیجه ای نرسیده است.

وی ادامه داد: دست های پنهانی هستند که مانع رشد و پیشرفت شهرستان شده اند و اگر دستگاه های متولی وظایف خود را به درستی انجام دهند و پیگیر اینگونه موضوعات باشند، قطعا مشکلات حل خواهد شد؛ در جلسات بیان کردن اقداماتی که باید انجام شود، کافی نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه نقش فرمانداری در مجاب کردن دستگاه های متولی بسیار موثر است، افزود: طی یک دهه گذشته که بنده در این شهرستان فعالیت داشتم، به دنبال جذب سرمایه گذار برای تحقق این مهم بودیم ولی اکنون نیز شاهد هستیم همچنان این موضوع حل نشده است.

حسن بیگی تصریح کرد: باید موضوعات را به صورت ریشه ای حل کنیم تا قیمت مصوب کالا به دست شهروند برسد زیرا نمی توان تمامی واحد های صنفی فروش مرغ و گوشت را تعطیل و یا برای آنان پرونده تشکیل داد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران نیز در خصوص رب‌های گوجه و محصولات کنسانتره آب میوه که طی هفته های گذشته در یکی از سردخانه های دماوند کشف شد، گفت: طی بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی این مواد فاسد و تاریخ گذشته هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رب ها کپ‌ زده بود، غیرقابل مصرف است و باید معدوم شوند و همچنین مواد کنسانتره نیز قاچاق نبودند ولی با توجه به اینکه مواد آن داخلی و خارجی بوده و تولید آن مربوط به سال ۱۳۹۵ است، با بررسی صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی، تاریخ مصرف آن قابل تمدید نیست.

حسن‌بیگی گفت: این موضوع در قالب دو پرونده در بخش تهدید علیه بهداشت عمومی و عرضه مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در شعبه ۵۰ دادسرا و تعزیرات حکومتی مطرح شده و در حال رسیدگی است.

دماوند کمبود گوشت و مرغ ندارد

همچنین موسی احمدی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند با بیان اینکه هم اکنون هیچ کمبودی در توزیع گوشت و مرغ شهرستان گزارش نشده است ولی با افزایش قیمت مواجه هستیم، گفت: هم اکنون مرغ به قیمت ۱۵ هزار تومان، گوشت گوسفندی ۱۱۰ هزار تومان و گوشت گوساله ۹۰ هزار تومان به فروش می رسد.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان، پنج تن گوشت برای واحدهای حلیم‌پز بر اساس سهمیه تعیین شده شهرستان دماوند توزیع شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند به گشت نظارتی این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۵ مورد بازدید، ۳۰۰ تن مواد غذایی فاسد، ۶۰۰ لیتر سم فاقد مجوز، یک تن داروی تاریخ مصرف گذشته، سه هزارعدد داروی متادون و ۳۰۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف و با متخلفان برخورد شد.

تهرام/۷۲۴۶//۶۱۳۹

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان