پنجشنبه 3 بهمن 1398

کوچ پنت‌هاوس‌ها از تهران به شهرستان‌

شش‌شهر بزرگ کشور اخیرا چشم‌شان به واحدهای مسکونی میلیاردی در طبقات بالایی برج‌ها روشن شده؛ پنت‌هاوس‌هایی که قیمت بعضی از آنها به ۱۵میلیارد تومان می‌رسد.پنت‌هاوس‌های میلیاردی دیگر تنها مختص بازار تهران نیستند؛ جدیدا فایل‌های لوکس فروش پنت‌هاوس را می‌توان در دیگر شهرها هم پیدا کرد.

کسب و کار | اقتصاد آنلاین | 5 ماه پیش |8/13/2019 9:42:45 PM 1473 بازدید

کوچ پنت‌هاوس‌ها از تهران به شهرستان‌

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از هفت صبح، پنت‌هاوس‌هایی که شاید قیمتشان به همتایان پایتخت‌نشین نرسد اما از نظر امکانات و ویژگی‌ها از پنت‌هاوس‌های تهران چیزی کم ندارند. در این گزارش کاری به پنت‌هاوس‌های لوکس تهران نداریم. به عبارتی در این گزارش سراغ گران‌ترین واحدهای مسکونی در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت رفته‌ایم. شهرهایی مثل مشهد، اصفهان، کرج، شیراز و اهواز که حالا دیگر پذیرای پنت‌هاوس‌ها هستند.

*** مشهد؛ پنت‌هاوس ۵۵۰متری با قیمت ۱۲میلیارد

بلوار صارمی ‌مشهد، محل یکی از پنت‌هاوس‌هایی است که می‌توان از بالکن آن کل شهر را مشاهده کرد. این پنت‌هاوس زیاد جدید نیست، آنطور که پیداست از سال ۹۴ این برج در بلوار صارمی‌ قد علم کرده و پنت‌هاوس آن جدیدا سر از آگهی‌های مسکن مشهد درآورده. آنطور که از جزئیات آگهی پیداست، این پنت‌هاوس ۵۵۰متر مربع زیربنا دارد و یک حیاط ۱۸۰متری هم در اختیار مشتری است که در قیمت پنت‌هاوس محاسبه نشده. صاحب این پنت‌هاوس آن را ۱۲میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده که نشان می‌دهد قیمت هر مترمربع آن حدود ۲۲میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

امکانات‌: ‌مجموعه آبی‌، نگهبانی ۲۴ساعته‌،سالن ماساژ، سالن ورزش، سالن اجتماعات، مجموعه بازی کودکان، کارواش، کف ‌پنت‌هاوس تکسرام است و کابینت‌ها از جنس چوب صفحه کورین. ‌ دارای سیستم سرمایش و گرمایش چیلر ‌.‌ چشم‌انداز پنت‌هاوس از بالکن درجه یک است و هیچ ساختمان دیگری جلوی دید ساکنان این پنت‌‎هاوس را نگرفته.

*** اصفهان؛ پنت‌هاوس ۳۴۰متری با قیمت ۱۰٫۵میلیارد

یک برج شش‌طبقه در خیابان ملاصدرا واقع در محله مرداویج اصفهان. موضوع یک پنت‌هاوس ۳۴۰متری است که از سال ۹۵ تا حالا یعنی از زمان ساخت این برج، کلید نخورده . این پنت‌هاوس با قیمت ۱۰٫۵میلیارد تومان آگهی شده که نشان می‌دهد قیمت هر متر مربع آن رقمی‌ در حدود ۳۱میلیون تومان است. این واحد علاوه بر ۳۴۲متر زیربنا، حدود ۳۰۰متر حیاط دارد. چهارخوابه است که دوخواب آن مستر به حساب می‌آید. دو آشپزخانه دارد و سه سالن مجزا. با دو درب ورودی که یکی مخصوص مالکان و دیگری مخصوص مهمانان است.

‌ انواع سنگ‌های مرمر، مرمریت خارجی و سنگ کوارتز برای ساخت این واحد مسکونی به کار رفته است. او در صحبت‌هایش مدام از عباراتی مثل لاکچری و باکلاس برای تعریف از ویژگی‌های پنت‌هاوس استفاده می‌کند. سیستم گرمایش و سرمایش خانه برعهده چیلر و پکیج است. این پنت‌هاوس دو پارکینگ مجزا دارد و ‌ انباری آن به حدی بزرگ است که بتوانید کل وسایل غیرضروری‌تان را در آن جا کنید. ‌

*** کرج؛ پنت‌هاوس ۵۰۰متری با قیمت ۱۵میلیارد

کار ساخت یک برج هشت‌طبقه در بلوار گلستان واقع در عظیمیه کرج تازه به پایان رسیده. صاحب خانه می‌خواهد پنت‌هاوس این مجموعه را به قیمت ۱۵میلیارد تومان بفروشد. این پنت‌هاوس ۵۰۰متر زیربنا دارد و این یعنی قیمت هر مترمربع آن ۳۰میلیون تومان در نظر گرفته شده است. از آنجایی که این پنت‌هاوس در شمال شرق کرج واقع شده، وقتی در بالکن آن بایستید، کل شهر زیرپایتان است.

برای همین صاحب آگهی از عبارت ویوی ۳۶۰درجه استفاده کرده و آنطور که او می‌گوید، هیچ ساختمان دیگری به این پنت‌هاوس مشرف نیست. امکانات: ‌ پنج‌خوابه است که همگی مستر هستند. ۱۵۰متر تراس مشجر قابلیت روف‌گاردن‌، سیستم تهویه چیلر سرد و گرم برای استفاده در تمام فصول‌، گل‌کاری‌های پنت‌هاوس با سیستم آبیاری هوشمند‌ و درب ورودی باغبان و نگهبان ‌جداگانه ‌. سنگ اسلب درون پذیرایی از جنس وارداتی بارسلون گلدن بلک است. این پنت‌هاوس لاندری بزرگی دارد و وان جکوزی و سونا درون پنت‌هاوس و به صورت اختصاصی در نظر گرفته شده. درب‌های این واحد همگی از جنس چوب راش است و حدود دو و نیم متر ارتفاع دارد.

*** شیراز؛ پنت‌هاوس ۴۰۰متری با قیمت ۱۲میلیارد

لوکس و خوش‌نقشه عبارت‌هایی است که صاحب آگهی برای تعریف از پنت‌هاوس خود به کار می‌برد. یک پنت‌هاوس ۴۰۰متری در شیراز که با قیمت ۱۲میلیارد تومان آگهی شده است. به عبارتی می‌توان گفت هر مترمربع این پنت‌هاوس ۳۰میلیون تومان قیمت دارد. تازه جدای از زیربنای مسکونی، ۲۵۰متر حیاط اختصاصی هم برای این پنت‌هاوس درنظر گرفته شده. آنطور که از جزئیات آگهی پیداست، این پنت‌هاوس در محله ستارخان شیراز واقع شده و چهارخوابه است.

امکانات: ‌هر چهارخواب مستر هستند. ‌پنجره‌های‌تمام قد که وقتی روبه‌روی آنها بایستید، کل شیراز زیر پایتان است. ‌سونا و استخر حداقل انتظاراتی است که می‌توان از یک پنت‌هاوس ۱۲میلیاردی داشت. ‌دارای سیستم هوشمند مجهز ‌و نورگیرش به خاطر پنجره‌های بزرگی که دارد، عالی است. ‌سه پارکینگ اختصاصی با گنجایش پنج ماشین ‌. ‌علاوه بر ۴۰۰متر زیربنا و ۲۵۰متر حیاط اختصاصی، انباری هم در اختیار صاحب پنت‌هاوس قرار خواهد گرفت. این پنت‌هاوس روف‌گاردن دارد و با آسانسورهایش می‌توان اسباب و اثاثیه منزل را جابه‌جا کرد. ‌

*** تبریز؛ پنت‌هاوس ۴۰۰متری با قیمت ۱۴میلیارد

بلوار ولیعصر، خیابان فروغی تبریز . یک مشاور املاک آگهی آن را منتشر کرده و می‌گوید صاحب پنت‌هاوس دست کم ۱۴میلیارد تومان برای آن پول می‌خواهد. این پنت‌هاوس ۴۰۰متر زیربنا دارد و این یعنی هر متر مربع آن ۳۵میلیون تومان می‌ارزد. این پنت‌هاوس در طبقه ششم قرار دارد و دوبلکس است. امکانات: ‌سیستم گرمایش از کف‌، پارکت، کابینت، کمد دیواری، لوستر و کاغذدیواری مخفی. استخر و سونا این واحد مسکونی با دیگر واحدهای برج مشترک است که این یک نکته منفی به حساب می‌آید. با این حال می‌توان روی نصبیات ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی آن حساب باز کرد. حق پارک سه خودرو، دوآسانسور هشت‌نفره و یک آسانسور باری ایتالیایی، سیستم امنیتی و ضد سرقتی آلمانی از جمله امکانات این برج لوکس در شهر تبریز است.

*** اهواز؛ پنت‌هاوس ۳۰۰متری با قیمت پنج‌میلیارد

اهواز کوچکترین شهری است که اخیرا رد پای پنت‌هاوس‌ها در آن به چشم می‌خورد. کار ساخت یکی از پنت‌هاوس‌ها به تازگی تمام شده و حالا وقت فروش آن توسط مشاوران املاک فرا رسیده است. این پنت‌هاوس ۳۰۰متر زیربنا دارد و در محله کیانپارس اهواز و در طبقه هفتم برج قرار دارد. این پنت‌هاوس نسبت به همتایانش در دیگر شهرها قیمت کمتری دارد و پنج‌میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. با این حساب هر مترمربع آن حدود ۱۷میلیون تومان در نظر گرفته شده که برای شهری مثل اهواز رقم کمی ‌نیست. صاحب آگهی ادعا می‌کند، این پنت‌هاوس توسط یک سازنده برند و با متریال روز دنیا ساخته شده است.

امکانات: کفپوش‌ از جنس سنگ‌های یک‌در‌یک‌، ‌کاغذ دیواری درجه‌یک‌، هود لمسی، اجاق گاز برند خارجی و کابینت‌های ممبران با طراحی جدید . سه‌خوابه ‌ که همگی مستر به حساب می‌آیند. سه‌کولر وظیفه سرمایش و گرمایش این پنت‌هاوس را برعهده دارند که در قیمت کل محاسبه شده است. آنطور که صاحب آگهی می‌گوید، این پنت‌هاوس علاوه بر ۳۰۰متر زیربنا، حدود ۱۹۰متر روف‌گاردن دارد. آسانسور، انباری و پارکینگ بزرگ و اختصاصی با قابلیت پارک سه ماشین، دیگر امکانات این پنت‌هاوس پنج میلیاردی در اهواز است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان