پنجشنبه 21 آذر 1398

تداوم رونق معاملات سهام با رشد دو هزار و 530واحدی شاخص کل بورس/ آیفکس 30واحد دیگر به پیش رفت

شاخص بورس تهران امروز به رغم افت صبحگاهی در نهایت دو هزار و ۵۳۰ واحد دیگر افزایش یافت و به سطح ۲۴۵ هزار و ۹۸ واحد رسید. نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز نماگر اصلی بازار سهام داشتند.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 5 ماه پیش |6/25/2019 3:31:36 PM 1577 بازدید

تداوم رونق معاملات سهام با رشد دو هزار و 530واحدی شاخص کل بورس/ آیفکس 30واحد دیگر به پیش رفت

اقتصادآنلاین - محمد امین خدابخش؛ معاملات یک روز دیگر در بازار سهام خاتمه یافت. در این روز شاخص بورس تهران که در روزهای گذشته با رشد مواجه شهد بود امروز نیز در تداوم روند صعودی خود به کانال 245 هزار واحدی رسید. امروز اگرچه نماگر اصلی بازار سهام در ابتدای معاملات این روز با افت اندک مواجه شده بود، با این حال رشد تقاضا در نمادهای فلزی – معدنی و پتروپالایشی سبب شد تا بار دیگر دماسنج اصلی بازار در محدوده مثبت قرار گیرد. به موجب این رونق که بیش از هرچیزی خوشبینی معامله گران نسبت به آینده بازار ناشی می‌شود، در پایان معاملات امروز شاخص کل دو هزار و 530 واحد دیگر رشد کرد و ضمن کسب بازده 1.04 درصدی به سطح 245 هزار و 98 واحد رسید.

همانطور که از رشد شاخص های بورس و فرابورس مشهود بود رونق چندماهه بورس تهران امروز با سبز پوشی بسیاری از نمادها تداوم یافت. رونق یاد شده که ابتدا از خوشبینی و سود سازی مناسب شرکت‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته آغاز شده بود، در ماه‌ها و هفته‌های اخیر به دلایلی از قبیل تداوم عملکرد مناسب شرکت‌ها، رشد قیمت‌های جهانی و قرار گفتن در فصل مجامع ادامه یافت، هم اکنون با فرا رسید زمان گزارش‌ فعالیت‌های ماهانه در تارنمای کدال رشد خود ادامه می‌دهد. همین امر سبب شده تا شاخص هموزن نیز همگام با شاخص اصلی بازار در مسیر رشد گام بردارد و 0.5 درصد دیگر افزایش یابد. رشد این شاخص در روزی که گذشت به میزان 285 واحد بود و این نماگر را به سطح 57 هزار و 996 واحد رساند.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز با صدر نشینی گروه شیمیایی در فهرست ارزش معاملات بورس تهران پایان یافت. در این روز نمادهای گروه یاد شده با مجموع ارزش معاملات 186 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. گروه‌های خودرو، فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و بانک‌ها نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را از آن خود کردند.

عنوان پرمعامله ترین نماد بورسی نیز به «فولاد» تعلق گرفت. در این روز نقل و انتقال بیش از 147 میلیون سهم به ارزش 69 میلیارد تومان، قیمت هر سهم شرکت فولاد مبارکه را به 472 تومان رساند. بیشترین افزایش قیمت نیز در نماد «وبوعلی» مشاهده شد. این افزایش پس از آن رخ داد که  نماد یاد شده پس از نوسان بیش از 50 درصد قیمت بازگشایی شد.

 در میان تمامی گروه‌های بورسی نیز گروه‌های «دباغی و پرداخت چرم»، «استخراج سایر معادن» و «استخراج ذغال سنگ» پر بازده ترین بودند.این گروه‌ها امروز به ترتیب 5، 4.99 و 4.74 درصد رشد داشتند. این در حالی است که گروه‌های «انتشار، چاپ و تکثیر»، «استخراج نفت و گاز» و «کاشی و سرامیک» و نیز به ترتیب 4.64، 2.15 و 1.72 درصد از قیمت سهامشان کاسته شد.

نگاهی به ارزش معاملات

حجم معاملات امروز بورس تهران سه میلیارد و 585 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 389 میلیارد تومان ثبت شد که از این میان هزار و 178 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است. در میان نمادها نیز نماد «فولاد»، «خساپا» و «جم پیلن» بیشترین ارزش معاملات را در بورس تهران به خود اختصاص دادند.

 کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را با صعود 30 واحدی به اتمام رساند. این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «کگهر»، «میدکو» و «زاگرس» پذیرفت. این در حالی است که امروز نمادهایی نظیر «مارون»، «مادیرا» و «وملل» بر روی این شاخص اثر منفی گذاشتند. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 297 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام در آن به 427 میلیارد تومان رسید. این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 606 میلیارد تومان رسیده است.

گفتنی است «دی» در روز جاری بیشترین ارزش معاملات را در بازار فرابورس داشت. به طوریکه ارزش داد و ستدهای آن طی روز جاری ضمن تبادل 202 میلیون سهم به ارزش 35 میلیارد تومان رسید.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان