مشاور سرمایه گذاری کیست؟

سرمایه گذاری چیست؟

به خرید یک دارایی اعم از دارایی فیزیکی یا دارایی مالی به امیدکسب سود در آینده و افزایش قیمت آن سرمایه گذاری گفته می شود.

مفهوم سرمایه گذاری بدین جهت اهمیت دارد که کالایی در حال حاظر مصرف نشده برای استفاده در آینده، یعنی شخص از ایجاد رضایت از کالا در حال حاظر صرفه نظر کرده برای ایجاد رضایت خاطر بیشتر در آینده.

انواع  سرمایه گذاری؟

1-سرمایه گذاری مستقیم

دخالت مستقیم خود شخص در امر سرمایه گذاری با توجه به توانایی ها و آشنایی با بازار مربوطه

2-سرمایه گذاری غیر مستقیم

عدم دخالت مستقیم فرد در امر سرمایه گذاری

بیشتر بخوانیم: بهترین سرمایه گذاری در سال 97‌ (قسمت اول)

مشاور سرمایه گذاری

مشاور سرمایه گذاری کیست؟

به دلایلی مختلفی همه افرای که خواهان سرمایه گذاری در بازار های مختلف سرمایه گذاری هستند نمیتوانند مستقیما درگیر این کار شوند. دلایلی مثل عدم تخصص کافی، میزان ریسک پذیری فرد، عدم وقت کافی برای تجزیه وتحلیل های مربوطه و ... به همین دلیل در اینجا نیاز به شخص اعم از حقیقی یا حقوقی که بتواند دراین امر خبره باشد یا وقت کافی کافی داشته باشد، احساس می شود.

بیشتر بخوانیم: بهترین سرمایه گذاری در سال 97‌ (قسمت دوم)

 

بازار بورس نیز به عنوان یکی از بازارهای مهم سرمایه گذاری در دنیا مکانی جذاب برای افراد سرمایه گذار است. به دلیل آنکه تمام افراد نمی توانند در این بازار به خوبی فعالیت کرده و از زیان جلوگیری کنند افرادی تحت عنوان مشاور سرمایه گذاری یا شرکت هایی از سمت سازمان بورس اوراق بهادار که مجوز این کار را دارند صلاحیت این کار را دارند.

افراد برای خرید و فروش سهام به این شرکت ها مراجعه کرده و از آن شرکتها مشاوره میگیرند.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

این شرکتها با نام شرکت های مشاور سرمایه گذاری شناخته می شوند که بر اساس تحلیل و بررسی تحلیلگران و مشاوران خود پیشنهادها و سیگنال های خرید و فروش را به مشتریان خود ارائه می کنند . شرکتهای مشاوره سرمایه گذاری  و حتی شرکت های سبد گردان اجازه تضمین سود ندارند و مشتری باید با علم به عملکرد خود، به این شرکت ها تکیه کند ولی در حالت کلی اکثر مشاوران سرمایه گذاری ها و شرکت های سبدگردان عملکرد نسبتا خوبی را دارا می باشند.