در اقتصاد امروزه صنایع فولاد را یک صنعت مادر دانسته و رشد وتوسعه ی کشور را میتوان رشد و توسعه در این صنعت دانست به طوری که این صنعت میتواند به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه صنعت خودرو سازی نیز به شمار بیاید.

فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد در صنعت فلزات اساسی جز مهمترین  شرکتهای بورس تهران می باشد.

موضوع فعالیت شرکت :

 1) بهره برداري از کارخانه فولادسازي مجتمع فولاد مبارکه واقع در 74 کيلومتري شهر اصفهان

 2) انجام هرگونه فعاليت توليدي معاملاتي و بازرگاني اعم از داخلي و خارجي که بطور مستقيم يا غيرمستقيم با موضوع شرکت مرتبط باشد

 3) اکتشاف،استخراج و بهره برداري از معادن فلزي و غير فلزي مورد نياز صنعت فولاد از جمله استخراج و فرآوري سنگ آهن ، دولوميت و توليد سنگ آهن دانه بندي،کنسانتره و گندله از آن

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

لیست سهامداران شرکت به شرح زیر است :

 P/E  گروه  فلزات اساسی معادل 7.41 می باشد که میتوان به عنوان P/E منطقی بازار به شمار بیاید. و همچنین P/E شرکت فولاد که معادل 5.36 می باشد و میتواند به عنوان شرکتی مناسب در صنعت فلزات اساسی به شمار آید.

سهام شناور این گروه 23% میباشد و به معنای این است که 23% از سهام شرکت در دست عموم مردم می باشد.

صنعت فولاد با تاثیر پذیری از تغییرات نرخ جهانی فولاد و تغییرات نرخ ارز توانسته این روزها درآمد خوبی برای شرکت کسب کند

با افزایش نرخ ارز، درآمد شرکت های صادراتی نیز افزایش می یابد و همانطور که مشاهده می کنید، در این بازه زمانی افزایش نرخ ارز، قیمت سهام شرکت نیز افزایش پیدا کرده است.

شرکت فولاد جز صنایع با قدرت نقدشوندگی بالا می باشد به طوری ک در طول 12 ماه گذشته فقط 17 روز بدون معامله داشته است و همچنین بر طبق آخرین اخبار منتشره از سوی سازمان بورس جز 50 شرکت فعال بورس شناخته شده است.

طبق بررسی صورت های مالی شرکت، درآمدهای عملیاتی شرکت فولاد از سال قبل تا امسال، در یک دوره ی یکساله 35 درصد رشد داشته است.

همچنین سود خالص شرکت، 146 درصد افزایش داشته است.

 و مقدار فروش شرکت نیز طی یکسال اخیر به شرح زیر است :