بورس، بازاری موفق یا ناموفق؟

بورس مکانی برای خرید وفروش سهام اوراق بهادار است. در اصل میتوان اشاره کرد که بورس یک نوع از بازار است که در آن خریداران و فروشندگان برای کسب سود باهم معامله می کنند.

بورس های دنیا به عنوان اصلی ترین مکان برای دارندگان سرمایه و سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی است. طوری که از آن میتوان به عنوان یکی از پایه های اصلی درجهت رونق اقتصادی نام برد.

امروزه در ایران مردم دنبال بازاری مطمئن برای سرمایه های خود در جهت کسب سود هستند.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

بازار بورس متاسفانه دربعضی از مواقع دارای ریسک های فراوان چه سیستماتیک چه غیر سیستماتیک است، که در صورت ناآگاهی فرد سرمایه گذار حتی می تواند به قیمت ورشکستیش تمام شود.

با وجود تلاش های فراوان امروزه در جهت بهبود و رونق کل اقتصاد به ویژه این بازار هنوز نیازمند برنامه ریزی های فراوان و اقدامات ضروری بسیاری است.

به هر حال ما در بازار بورس با دو نوع از افراد سر و کار داریم. گروه اول افراد ناآشنا و غیر متخصص، گروه دوم افراد حرفه ای. در خصوص گروه اول توصیه بر این است که در صندوق های سرمایه گذاری موجود و مطمئن سرمایه گذاری کنند و در مورد گروه دوم این نکته جهت یادآوری ضروری است که توامان با در نظر گرفتن هر دو تحلیل بنیادی  وتکنیکال به سمت این بازار بروند.

در نهایت بورس اوراق بهادار ایران میتواند به بازاری موفق بدل شود به شرط معطوف ساختن توجه های خاص به این بازار.

 

مقالات مرتبط: